Ekonomi

DOGE, Elon Musk’ın Noel hediyesi ile yükselişte

Investing.com – dogecoin2013 yılında bir bitcoin Çatal gibi herhangi bir rastgele hedef olmaksızın sadece eğlence için geliştirilmiş bir kripto varlığıydı. Son yıllarda Elon Musk’ın DOGE’yi ele almasıyla kripto para farklı bir boyut kazandı.

Dogecoin, boğa döneminde Elon Musk’ın da desteğiyle muazzam bir fiyat artışı gördü ve tüm piyasanın dikkatini çekti. Öyle ki bu ilgi, kripto varlığın piyasanın ilk 10 kripto para birimi arasına girmesini sağladı. Son gelişmede, Elon Musk’ın kanka Twitter Spaces üzerinden cemaatle bir toplantı yapılması gündemde. Bu ihtimal bile DOGE fiyatındaki yukarı hareketi tetikledi.

Geçmiş dönemlerde açıklamalara verilen yansımalar kadar olmasa da DOGE son 24 saatte %5 artarak 0,077 dolara ulaştı. Yaşanan son gelişme, DOGE’nin son günlerde düşük hacimli işlemler gören kripto para piyasasında ilk 100 içinde yükselen bir kripto para birimi olmasını sağladı.

Ne oldu?

Dogecoin topluluğunun ortasında tanınmış bir Twitter hesabı olan Dogeofficialceo, Twitter sahibine bir teklifte bulunarak, bazı soruları yanıtlamak için Doge Army ile Spaces’te buluşmayı teklif etti.

Bu davet üzerine Elon Musk bunun ağır olduğunu ancak gerçeğin Noel’de ortaya çıkabileceğini söyleyerek toplantıya yeşil ışık yaktı. Şimdi DOGE topluluğu, birkaç soru yanıtlayacağını umarak Musk’ı endişeyle bekliyor.

Piyasa için en değerli konu DOGE’un Twitter için bir ödeme aracı olarak kullanılıp kullanılmayacağı. Twitter sahibi bu toplantıya katılıp bu konuda olumlu görüş bildirirse DOGE fiyatının yeniden yükselişe geçeceği görülebilir. Üstelik DOGE fiyatı görüşme durumunda bile olumlu fiyatlanıyor.

DOGE pazarında Musk etkisi devam ediyor

DOGE’nin son önemli yükselişi Elon Musk’ın Twitter’ı Ekim’de satın aldın Açıklama ile geldi. O dönem DOGE, 0,06 dolardan 0,15 dolara hızlı bir şekilde yükselen %168’lik değerli bir kâr gördü. Ayrıca en büyük DOGE destekçisi olarak bilinen Musk, kasım ayında kripto paralardan bahsetmemişti. Twitter ödeme sistemiEntegre olacağını söyledikten sonra daha düşük oranda da olsa ciddi bir artış gördü.

Şimdi DOGE topluluğu, Elon Musk ile görüşmeyi dört gözle bekliyor. Musk’ın açıklamasına göre görüşme önümüzdeki günlerde gerçekleşebilir.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu