Ekonomi

Deutsche Bank, Libor’a geçiş sırasında 1,25 milyar dolarlık AT1 tahvilinin şartlarını değiştirdi

Federal Hermes’e göre Deutsche Bank (NYSE: Veritabanı AG, kupon hesaplamaları için aşamalı olarak kaldırılan Libor oranından Teminatlı Gecelik Finansman Oranına (SOFR) geçerek 1,25 milyar dolarlık ek 1. kademe (AT1) tahvil kurallarını başarıyla değiştirdi. Bu atılım, Libor kullanımıyla ilgili operasyonel zorlukları ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Deutsche Bank başlangıçta oy yetersizliği nedeniyle bu kuralları değiştiremese de bu sefer banka %0,5 onay ücreti teklif ederek yatırımcıların onayını almayı başardı. Ancak CreditSights Inc.’in de vurguladığı gibi, banka hâlâ çözülmesi gereken 1,5 milyar dolarlık AT1 ile ilgili zorluklarla karşı karşıya.

Bu ihraç, cezai yenileme maliyetlerinin Deutsche Bank’ı ihracını ilk vade tarihinin ötesinde ve Libor’un sona ermesinin ötesinde tutmaya zorladığı pandemi dönemine kadar uzanıyor. Bankanın Alman hukukuna tabi tahvilleri bu oylama sürecini kolaylaştırdı.

Yaklaşık 21 milyar dolar değerindeki AT1’lerin Libor’a bağlı kaldığını belirtmekte fayda var; bu da diğer bankaların Libor’dan uzaklaştıkça karşılaşabilecekleri potansiyel zorluklara işaret ediyor. Bir emsal formda, Morgan Stanley(NYSE: HANIM)’nin imtiyazlı hisse senetlerinden bazılarını ömür boyu sabit orana dönüştürmesi, ABD’de Libor’a geçiş sorununun altını çizdi ve New York yetkisi altındaki bankaların itfa için alım opsiyonlarına başvurabileceğini ima etti.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haberdumlupinar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu