Ekonomi

ABD Adalet Bakanlığı’ndan Google’a ‘antitröst’ davası

ABD Adalet Bakanlığı, Google’a ‘antitröst’ davası açtı. California, Colorado, Connecticut, New Jersey, New York, Rhode Island, Tennessee ve Virginia eyaletlerinin başsavcıları, Virginia Doğu Bölgesi Bölge Mahkemesinde Google aleyhine antitröst davası açtı.

Şirketin çok sayıda dijital reklam teknolojisi ürününü tekelleştirdiği belirtilen açıklamada, Google’ın sektördeki hakimiyetine yönelik her türlü tehdidi ortadan kaldırmak veya önemli ölçüde azaltmak için rekabete yönelik alışılmadık, dışlayıcı ve yasa dışı sistemler kullandığı ileri sürüldü.

Adalet Bakanlığı’ndan Açıklama

Açıklamada, Adalet Bakanlığı ve başsavcılığın dijital reklam pazarındaki rekabeti yeniden tesis etmeyi amaçladığına dikkat çekildi.

Google’ın reklam teknolojisi rakiplerini son 15 yılda satın almalar yoluyla etkisiz hale getirdiği veya ortadan kaldırdığına değinilen açıklamada, şirketin dijital reklam pazarlarındaki hakimiyetini daha fazla yayıncı ve reklamvereni kullanmaya zorlamak için kullandığı belirtildi. eserlerini ve rakip eserlerin kullanımını engellemiştir.

2020 yılında dava açıldı.

Açıklamada, şirketin rekabete aykırı davranışının içeriğine de yer verilerek, Google’ın bölümdeki hakimiyetini pekiştirdiği belirtildi.

2020’de ABD Adalet Bakanlığı, arama ve arama reklamcılığını tekelleştirdiği için Google’a karşı bir antitröst davası açtı.

palandokenajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu